Kite & Sail Waddenzee

Met Pinksteren en Pasen een weekend zeilen en kitesurfen op de Waddeneilanden met een groep kiters.

Ga mee kitesurfen en zeilen op de Waddeneilanden

Ben je op zoek naar een bijzondere kitesurf ervaring in Nederland? Ga dan tijdens Pinksteren of Pasen mee met onze Kite & Sail trip op de Waddenzee. Samen met andere kitesurfers breng je het weekend door op de Johanna Engelina, een negentiende-eeuws zeilschip. We laten ons leiden door de wind, en zoeken de mooiste kitespots van dat moment op. In een kleinschalige, intieme setting kan je leren kitesurfen of als je het al kan; kan je losgaan. Het weekend staat in het teken van maximaal kitesurfen, zeilen, lekker eten, party en genieten we van de mooiste zonsondergangen op zee. Een onvergetelijke ervaring!

Waarom mee zeilen langs de Waddeneilanden?

Verblijf en leef op een uniek zeilschip uit de negentiende eeuw

Surfvakantie marokko water wave icon

Ontdek de flinke wind op de Waddenzee en spot zeehonden

Tijdens Pinksteren en Pasen kost deze trip je geen vrije dagen!

Het kitesurf weekend in een notendop

Het weekend staat in het teken van kitesurfen en relaxen. Een perfecte combinatie, vinden wij. De Johanna Engelina ligt in de haven van Harlingen. Vanuit daar varen we uit richting een van de Waddeneilanden waar op dat moment de beste kitecondities zijn.

Na een goede nacht op de boot worden we wakker met een prachtig uitzicht op zee en staat er een heerlijk voedzaam ontbijt voor je klaar. Na het ontbijt gaan we lekker het water op om te kitesurfen. In de middag staat er een stevige lunch voor je klaar om de verbrande calorieën weer aan te vullen. Het weekend is zo opgezet, om een gezellige, sportieve en veilige omgeving te creëren waarin je het beste uit jezelf kan halen. We bieden een uitgebreid programma met tips en coaching van onze ervaren kite-instructeurs. Daarnaast kun je kitesurflessen of privéclinics bijboeken.

Naast kitesurfen zijn er andere activiteiten zoals yoga, suppen, zeilen en het verkennen van de eilanden. ‘s Avonds staat er een uitgebreid diner klaar en gaat de muziek aan voor een bruisende bootparty, waarbij onze speakers op het dek zorgen voor de juiste sfeer.

Inclusief

  • Overnachtingen op het schip
  • surfvakantie marokko dish
    Dagelijks ontbijtbuffet, lunch en 1x buffetdiner
  • Dagelijks activiteitenprogramma
  • Tips en coaching van onze kite-instructeurs
  • Afsluitende bootparty
  • Ripstar Crew aan boord, inclusief een kok

Optioneel

  • Kitecursus
  • Privé-kiteles of trick clinic of foil clinic
  • Materiaalhuur
  • Surfkamp paper diploma
    Reis- en annuleringsverzekering

Praktische informatie

Het schip

Het schip stamt al uit 1897, desalniettemin is het gemoderniseerd en van alle gemakken voorzien. Douches, toiletten, een gezellige bar en eetruimte en heerlijke kooien (scheepsterm voor slaapkamers). Je slaapt met 2 tot 4 personen in de kamer. Je moet alleen zelf even zorgen voor een dekbed/slaapzak en handdoek. Er is uiteraard stroom, water en wifi aan boord. Om een het schip te besturen heeft de kapitein iedereen nodig. Samen heisen we de zeilen en helpen we het schip te besturen. We zorgen er samen voor dat het schip gedurende het weekend een gezellige en schone kitesurf-hub blijft!

Wanneer: tijdens het Paas- en Pinksterweekend
Voor wie: intermediate tot gevorderde kiters, beginners ook welkom!

 

Surfvakantie marokko water wave icon

Kitesurfen

Op de Wadden staat meestal zo’n 5 kopen meer wind dan aan het vaste land. Daarom zeggen wij dat je bijna altijd kan kitesurfen op de Waddeneilanden! Als we pech hebben en er toch niet genoeg wind staat, dan is er genoeg te doen: zeilen, foilen, SUPpen, party op de boot en meer.

Eén van onze vaste stops is het Groene Strand op Terschelling. Hier kun je als de windrichting goed is heerlijk kiten op vlak water. Of als je liever de golven opzoekt, pak je gemakkelijk de bus naar de andere kant van het eiland. Bij wind uit het noorden kan alleen aan de noordzeekant gekite worden. Houd er dan rekening je een fiets moet huren of met de bus of taxi naar de spot moet gaan.

Onze crew staat natuurlijk altijd klaar met een tip of trick, zodat jij nog meer progressie kunt maken. Moet je nog leren kiten of heb je net een paar lessen gehad? Boek dan een privé-les of cursus bij ons. Of wil je samen met een instructeur uitgebreid werken aan je progressie? Dan kun je een les of trickclinic bij ons boeken!

surfvakantie marokko dish

Eten & drinken

Onze chefs leggen je graag in de watten! Zij bereiden verse en gezonde maaltijden, zodat je volop energie hebt om zoveel mogelijk te kitesurfen.

Op de aankomstdag maak je kennis met de fantastische maaltijden die met liefde worden klaargemaakt. Waanzinnig lekker, gevarieerd, met genoeg groente, fruit, noten, proteïnerijke vegetarische producten om op een gezonde manier je energielevel weer op peil te krijgen. Wil je toch graag vlees of vis eten? Dan kun je dit aangeven bij je campmanager. Ook dieetwensen/allergieën kun je op de aankomstdag aangeven.

Dagelijks serveren we een gezond en uitgebreid ontbijtbuffet. In de middag een stevige lunch met sandwiches en soep. In de avond serveren wij een heerlijk luxe buffetdiner. Er is één vrije avond om lekker uit eten te gaan op één van de eilanden.

 

Surfcamp Chart

Niveaus

Deze reis is geschikt voor iedereen (18+)! Als je wil leren kiten, dan kan dat ook goed tijdens deze trip. Omdat we naar verschillende spots gaan krijg je direct ervaring met makkelijkere en moeilijkere omstandigheden. We kunnen niet verzekeren dat je altijd les kunt krijgen, dit hangt van de condities op dat moment af. Als je wil leren kiten dan kunnen we ook het Kitecamp in Denemarken en Lagoon Kitetrip Sicilië erg aanraden!

Ook gevorderden zijn meer dan welkom tijdens deze reis naar de Waddeneilanden. Er zijn geweldige vlakwaterspots waarop je perfect je nieuwe tricks kunt oefenen en waar je kunt staan en prachtige wavespots aan de Noordzeekant van de eilanden. Verder bieden we trickclinics aan. Onze crew staat natuurlijk ook altijd klaar met een tip of trick.

surfcamp-spanje-map-pin-icon

Locatie

Deze reis is het perfecte weekendje weg! We gaan lekker kiten in eigen land, op plekken met goede wind. Je bereikt de boot gemakkelijk met de auto of het openbaar vervoer.

De Waddenzee biedt diverse kitesurfspots, elk met unieke windomstandigheden. Voor actuele windvoorspellingen is het raadzaam gespecialiseerde weerwebsites zoals Windfinder of Windy te raadplegen.

Auto

Je kunt direct bij de boot laden en lossen. De verschillende parkeerterreinen liggen slechts op enkele minuten lopen van de boot. Laat het ons weten als je graag met iemand mee zou willen rijden. Dan brengen we je in contact met één van de deelnemers.

Openbaar vervoer

De bushalte en het treinstation van Harlingen liggen op slechts 1 minuut lopen van de boot. Vanuit heel Nederland reis je gemakkelijk met de Intercity naar Leeuwarden en vanuit daar met de trein of bus naar Harlingen. Kom je uit België? Neem dan eerst de Thalys naar Amsterdam.

Lessen & clinics

We hebben volgende mogelijkheden voor lessen en materiaalhuur:

  • Kitecursus – level 1: beginner
    6 uur les + hele periode shared rental, supervisie en coaching
  • Kitecursus – level 2: waterstart
    6 uur les + hele periode shared rental, supervisie en coaching
  • Opfrisles 2 uur
    Max. 3 personen, eigen kite, minimaal IKO niveau 3J
  • Kitesurf privé-les 2 uur
  • Kitesurf privé-les 4 uur
  • Kitesurf privé-les 6 uur
  • Kitesurf privé-les 8 uur
  • Kitesurf privé-les 10 uur
  • Kiteset rental pre-book
    Huur het nieuwste kitemateriaal. Pre-book prijs, non-refundable.
  • No worries bij schade huurmateriaal
    Boek de ‘No worries’ optie om kosten bij schade aan je gehuurde kitegear te voorkomen. Let op! Diefstal, verlies en schade met opzet zijn niet gedekt.

Shared rental is inclusief bij de kitecursus: Na het afronden van de ‘kitecursus beginner’ en ‘kitecursus waterstart’ mag je gebruik blijven maken van het kitemateriaal van Ripstar (als je er klaar voor bent). Je gaat zelfstandig verder oefenen met je cursusgenoten onder supervisie van onze instructeurs. Je bespaart dus een hoop huurkosten en bent verzekert van een maatje die je kan helpen.

Mocht er te veel of te weinig wind staan en de lessen niet door kunnen gaan, dan krijg je een (deel) van je geld terug of kun je de lessen op een later moment inhalen.

Bekijk hier meer over onze prijzen voor alle pakketten, clinics, huurmateriaal en kies welk lespakket het beste bij jou past.

Materiaalhuur

We maken gebruik van het nieuwste A-merk materiaal van Slingshot kiteboarding, Prolimit en Brunotti. Als je materiaal bij ons huurt ben je altijd verzekert van een moderne en veilige set. Bekijk hier al ons huurmateriaal.

Jouw verblijf

Accommodaties

Hieronder vind je de prijzen en beschikbaarheid per week. Ben je Ripstar Member? Dan ontvang je €30,- korting op deze reis.
  • Shared
  • Double
  • Single
Vanaf €449,-
Shared
  • Inclusief
  • Exclusief
  • Optioneel
  • Geen gegevens beschikbaar
  • Geen gegevens beschikbaar
  • Geen gegevens beschikbaar

Ga mee op reis!

Boek jouw reis

Ripstar organiseert high-end surf, snow en kite camps, instructeurscursussen, exclusieve trips en groepsreizen. Samen met onze gasten gaan we het water.

Selecteer een accommodatie om de prijzen te bekijken

Swipe voor meer opties
Beschikbaar Bijna vol Vol

Reviews

Lees de verhalen van onze stoked gasten. Samen gaan we op avontuur, maken we nieuwe vrienden en genieten we van de natuur.
#ripstar #sharethestoke

Alle reviews

Jouw Review

Veelgestelde vragen

Uit- of in-klappen

Hoeveel wind kan ik verwachten?

Op de Waddenzee waait het gemiddeld zo’n 5 knopen harder dan aan de rest van de Nederlandse kust. Mocht er toch te weinig wind staan om te kiten, dan maken we een mooi SUP-tocht gaan we zeilen, zeehonden zien, chilllen, cocktails drinken en bieden we de mogelijkheid om te leren foilen*!

Uit- of in-klappen

Zijn er nog extra kosten aan deze trip verbonden?

Alleen de drankjes op de boot en uitgaven die je op het eiland doet zijn voor eigen rekening. Eén avond kun je uiteten, dat is voor eigen rekening. Optioneel kun je kitelessen en andere extra’s toevoegen, maar dat is niet verplicht. Som moeten we met de taxi of fiets naar de andere kant van het eiland, taxiritten en fietshuur zijn niet inbegrepen.

Uit- of in-klappen

Gaan de lessen altijd door?

Op de Waddeneilanden is er bijna altijd goede wind om te leren kitesurfen, maar soms waait het veel te hard of helemaal niet of zijn er extreme weersomstandigheden. We kunnen les geven van ongeveer 10 tot 30 knopen.

Onze instructeurs geven meerdere lessen per dag, daarom maken we dagelijks een lesindeling. Hierbij houden we rekening met de wind die er die dag staat en je niveau. Tijden die je vooraf boekt zijn indicatief. We kunnen pas ter plaatse laten weten hoe laat je precies les krijgt.

We proberen de lesuren van de cursus goed over het weekend te verdelen. In het uitzonderlijke geval dat het niet lukt om de cursus af te maken, dan zorgen we voor een leerzame vervangende safetyclinic. Als er dan nog uren overblijven, dan kunnen deze ingehaald worden tijdens één van onze andere reizen.

Uit- of in-klappen

Kan ik ook mee als ik niet wil kitesurfen?

Ja! De hele reis is ook zonder te kiten een enorm leuke ervaring en er zijn op de boot en op het eiland genoeg andere leuke dingen te doen. Echter kitesurflessen voor beginners bieden wij deze reis niet aan. Dan is onze reis naar Sicilië misschien meer iets voor jou.

Uit- of in-klappen

Welke kameropties zijn er?

Wij hebben 2 soorten hutten:
Shared hut: een hut voor 4 personen.
Private hut: 1 of 2 personen

Alle hutten beschikken over een wasbak en stroom. Matrashoes, kussens en kussenslopen zijn aanwezig, neem alleen je eigen slaapzak of deken mee. De boot beschikt tevens over goede sanitaire voorzieningen.

Uit- of in-klappen

Kan ik ook een eigen kamer krijgen?

Soms is dit mogelijk. Vraag ons om de mogelijkheden via kite@ripstar.nl

Uit- of in-klappen

Zijn er ook ladies only kamers?

Ja, wij proberen hutten altijd zo in te delen dat mannen en vrouwen gescheiden liggen.

Uit- of in-klappen

Ben ik verzekerd tijdens het kitecamp?

Elke deelnemer dient zelf een reis- en ziektekostenverzekering te hebben afgesloten. En uiteraard gezond aan het camp te beginnen.

Uit- of in-klappen

Wat gebeurt er als ik annuleer?

Bij annulering gelden onze algemene voorwaarden.

Uit- of in-klappen

Kan ik iets wijzigen in mijn boeking?

Als je iets na de boeking wilt wijzigen, kan je dat aangeven. We gaan ons best doen het te wijzigen, maar
we kunnen het afwijzen. Omdat we zelfs aan kleine wijzigingen best wat werk hebben, berekenen we wel altijd € 30 wijzigingskosten. Soms leidt de wijziging ook tot een ander kostenplaatje dat wordt doorbelast. Een verandering van datum of het aantal personen is geen wijziging, maar een annulering. Bekijk alle voorwaarden.

Uit- of in-klappen

Wat als ik nog andere vragen heb?

Geen probleem! Mail ons dan via kite@ripstar.nl of bel ons op 020 688 60 90. We zijn van maandag tot vrijdag bereikbaar tussen 9.00 en 17.30 en helpen je graag met al je vragen.